W Centrum Psychoterapii Manawa znajdziesz terapeutę, który Cię wysłucha

pomoc psychologiczna poznań

Psychologiczne podstawy uzależnień

Zatrważający jest fakt, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób walczy z różnego typu uzależnieniami. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy hazardu często spowodowane jest problemami psychicznymi, takimi jak niedojrzałość emocjonalna, chęć ucieczki od problemów, samotność czy brak akceptacji ze strony rówieśników.

Niezależnie od rodzaju uzależnienia oraz wieku chorego niezmiernie ważna jest szybka i prawidłowa reakcja. Pomoc najbliższych, odwyk, terapia ocaliły już niejedno zdrowie i życie. Ważne, aby pamiętać, że nawet jedna konsultacja psychologiczna może mieć bardzo dobry skutek i uświadomić choremu wagę jego problemu.

 

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologa, który dokładnie przeanalizuje problem uzależnionego, pozna przyczyny, które spowodowały chorobę, dobierze optymalną metodę leczenia i zapewni fachowe wsparcie każdego dnia odwyku i terapii jest priorytetem.

Stała opieka psychologa, w szczególności w ośrodku zamkniętym sprawia, że uzależniony jest odizolowany od towarzystwa i problemów, które miały na niego destrukcyjny wpływ. Co więcej, dzięki terapii uzależniony zmienia swoje dotychczasowe nawyki, przekonania,przyzwyczajenia, sposób postrzegania świata i ludzi, a co za tym idzie, zyskuje siły do walki o własne zdrowie i życie.

 

Poradnia psychologiczna pod Poznaniem

Choć nasz Ośrodek Psychoterapii Manawa znajduje się w Poznaniu pomogliśmy już uzależnionym z całej Polski. Zapewniamy wsparcie psychologiczne, przeprowadzamy odpowiednią do potrzeb chorego terapię i dbamy o to, by każda chora osoba znalazła w naszym ośrodku wewnętrzny spokój.

Pomożemy Ci

  • leczenie stanów lękowych
  • leczenie alkoholizmu
  • leczenie uzależnień
  • skuteczne terapie odwykowe
  • problemy okresu dojrzewania
  • anoreksja i bulimia (zaburzenia odżywiania)
  • depresja przed stanami lękowymi

 

Kontakt

ul. Główna 28

62-300 Nowy Folwark k. Poznań

tel. 796 077 270 (24h)