Kilka słów o hazardzie…

Uzależnieniem behawioralnym, z którym walczy coraz więcej osób jest hazard. Ruletka, poker, gra w kości i inne gry przestają być rozrywką i stają się coraz bardziej niebezpieczne.

Uzależniony traci kontrolę nad własnym życiem, a gra, przez którą może wszystko stracić, staje się ważniejsza niż sfera prywatna, zawodowa czy codzienne obowiązki. Chory wciąż gra i mimo bardzo poważnych konsekwencji, nie przestaje tego robić.

Czym jest uzależnienie od hazardu?

Jest to zaburzenie polegające na regularnym i częstym uprawianiu hazardu. Hazard to gra o pieniądze i przedmioty wartościowe, na przykład dom, mieszkanie czy samochód. Wynik gry zależy wyłącznie od przypadku, nie od umiejętności gracza. Na rozwój uzależnienia od hazardu mają wpływ różne czynniki – na przykład zaburzenia samooceny, problemy w relacjach ze społeczeństwem.

Wyróżniamy cztery fazy uzależnienia od hazardu, są to: faza zwycięstw, faza strat, faza desperacji oraz faza utraty nadziei.

Jak pokonać uzależnienie?

Uzależnienie od hazardu jest chorobą, która wymaga specjalistycznego leczenia.

Przede wszystkim, chory powinien uświadomić sobie wagę problemu, z którym się boryka. Jeśli uzależnienie nie jest rozwinięte w zaawansowanym stopniu, zalecane jest rozpoczęcie terapii. Spotkania z psychologiem, który pomoże zrozumieć uzależnionemu istotę problemu będą dużym wsparciem. W przypadku, gdy uzależnienie jest już bardzo zaawansowane niezbędne jest rozpoczęcie terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Odwyk od hazardu w Terapia Manawa

Podczas odwyku od hazardu w Manawie, terapeuci poznają przyczynę problemu, z jakim boryka się uzależniony. Znalezienie neurologicznego oraz psychologicznego “ogniska zapalnego”, które wywołało uzależnienie jest tutaj niezmiernie ważne. Specjaliści pomagają pacjentowi zmienić sposób myślenia i wprowadzić zmiany, które podniosą jakość jego życia i umożliwią uzyskanie całkowitej abstynencji.

Ponadto, dzięki terapii stacjonarnej uzależniony zostaje odizolowany od destrukcyjnego wpływu środowiska oraz problemów życia codziennego i może skoncentrować się na walce z nałogiem.

Dzięki podjęciu leczenia uzależniony może wygrać walkę o własne życie i odzyskać równowagę emocjonalno-społeczną.

Kontakt

Dane kontaktowe

Ośrodek Manawa – Odwyki narkotykowe

ul. Główna 28 62-300, Nowy Folwark k. Poznania (woj. wielkopolskie)

Piotr Szupryczyński

tel. 517 309 059