Wewnętrzne sprzeczności o charakterze psychicznym nie są zaliczane do chorób sensu stricto, jednak znacząco utrudniają one pacjentom codzienne funkcjonowanie nie tylko w społeczeństwie, lecz także w pojedynkę. Stacjonarny ośrodek leczenia zaburzeń osobowości Manawa to miejsce, w którym spotkasz się ze zrozumieniem dla swoich zachowań, poznasz ich źródła, zobaczysz schematy, które powielasz i nauczysz się, jak sobie z nimi radzić. Zapraszamy do naszego oddziału na terapię poznawczą osoby, które nie radzą sobie z własną rzeczywistością i chciałyby zmienić ją na lepsze w jak najkrótszym czasie. Dlaczego warto postawić na prywatne ośrodki leczenia zaburzeń osobowości?

Komu pomagamy?

Problemy tego rodzaju mogą dotyczyć nawet kilku procent populacji. Szacuje się, że u ich podłoża mogą leżeć czynniki socjalizacyjne wynikające z dysfunkcji w rodzinie, ale również kłopoty w szkole. To niewłaściwe wzorce powodują, że u pacjentów powstają zaburzenia osobowości. Leczenie w prywatnych ośrodkach stacjonarnych nie wymaga specjalistycznych skierowań – diagnozę stawiamy na miejscu, dlatego cały proces może odbyć się szybko i w dyskretny sposób. Zapraszamy na nasz oddział osoby, które czują, że ich wewnętrzne konflikty mogą utrudniać życie w społeczeństwie. W takiej sytuacji terapia poznawcza jest najlepszym rozwiązaniem, by zaznać wewnętrznego spokoju.

Jakie zaburzenia osobowości pomagamy leczyć?

W tej kategorii istnieje wiele typów problemów, które wymagają rozpoznania i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Terapia poznawcza zaburzeń w prywatnym ośrodku jest potrzebna osobom, które wyróżnia osobowość:

  • dyssocjalna (psychopatyczna),

  • schizoidalna,

  • paranoiczna,

  • pograniczna (borderline),

  • histroniczna,

  • lękowa (unikająca),

  • zależna.

Jak wygląda terapia w naszym ośrodku?

Każdego z pacjentów traktujemy indywidualnie, z należnym mu szacunkiem i empatią, ale przede wszystkim mając na uwadze to, że jego reakcje i zachowania mogą wynikać z problemu, który go przywiódł do naszego prywatnego ośrodka. Stacjonarny oddział leczenia zaburzeń osobowości zajmuje się przede wszystkim wykonaniem bardzo dokładnego wywiadu, dzięki któremu nasi specjaliści zyskują czytelną diagnozę, pozwalająca na rozpoczęcie pracy z daną osobą. Przy udzieleniu mu dużej dawki wsparcia rozpoczynamy terapię poznawczą, która ma charakter krótkoterminowy. Jednocześnie prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe długoterminowe, których zadaniem jest wzmacnianie poczucia pewności siebie oraz utrwalanie wypracowanych wcześniej wzorców.

Czym jest terapia poznawcza?

W przypadku omawianego problemu bardzo ważne dla pacjenta jest dotarcie do najwcześniejszych mechanizmów, które mogły mieć wpływ na ich powstawanie. Terapia poznawcza zaburzeń osobowości prowadzona w Manawie to długie, bardzo analityczne leczenie podczas rozmowy z psychoterapeutą, mające na celu zrozumienie tego, co kieruje pacjentem. Celem jest wyodrębnienie ukrytych myśli, które prowadzą do zachowań niekorzystnych dla funkcjonowania w społeczeństwie. Nasz stacjonarny oddział umożliwia przeprowadzanie takich spotkań systematycznie, a dzięki temu – szybkie przekucie niewłaściwych „kodów” w głowie na takie, które zapoczątkują zmiany i pozwolą je utrwalić. Prywatne ośrodki leczenia zaburzeń osobowości to krok we właściwym kierunku!

Dlaczego warto wybrać prywatny ośrodek Manawa?

Dla pacjentów bardzo istotny jest nie tylko komfort terapii poznawczej, ale również doświadczenie specjalistów i możliwość częstego odbywania spotkań. Nasz stacjonarny oddział leczenia zaburzeń osobowości to miejsce, w którym spotkasz się z pełnym zrozumieniem dla swojego problemu i wieloma cennymi poradami, które pomogą Ci zmienić swoje nastawienie i sposób myślenia na taki, dzięki któremu poczujesz się lepiej rozumiany przez innych. Prywatne ośrodki, takie jak nasz, to przede wszystkim możliwość szybkiego rozpoczęcia spotkań i osiągnięcia satysfakcjonującej zmiany.

Pozwól sobie pomóc!

Wiemy, jak trudno jest opanować to, co dzieje się w Twojej głowie. Musisz jednak uwierzyć, że jest to możliwe – leczenie zaburzeń osobowości kończy się sukcesem w większości przypadków. Przyjdź na nasz stacjonarny oddział i rozpocznij terapię poznawczą, która z udziałem specjalistów może okazać się jednym z najlepszych wyborów w Twoim życiu, zmieniającym Twoje nastawienie do świata!