Zdrowa, silna psychika jest bardzo ważna dla sprawnego funkcjonowania na co dzień – w pracy, w rodzinie czy wśród przyjaciół. Zaburzenia lękowe, których leczenie prowadzimy w ośrodku Manawa, mogą dotyczyć nawet 20% społeczeństwa. Ich etiologia może mieć wiele czynników, a samym przedmiotem silnego strachu, bywają również sytuacje irracjonalne. Jakie są rodzaje tych stanów i na czym polega terapia poznawcza? Chętnie pomożemy Ci uporać się z tym problemem!

W jakich stanach możemy pomóc?

Jesteśmy zespołem doświadczonych psychologów, których zadaniem jest przede wszystkim dokładne rozpoznanie problemu, a następnie wdrożenie terapii poznawczej, która ma za zadanie go wyeliminować lub przynajmniej opanować. Oferujemy leczenie zaburzeń lękowych napadowych, obsesyjno-kompulsywnych, o charakterze fobii, czy zespołu stresu pourazowego. W tych stanach należy przede wszystkim nazwać problem i nauczyć się, jak go okiełznać, gdyż nie ma możliwości wyeliminowania bodźców stresowych ze swojego życia. Warto o tym pamiętać, zgłaszając się do naszego ośrodka.

Kto może się do nas zgłosić?

Oferujemy wsparcie dla każdej osoby, która czuje, że jej stan psychiczny znacząco utrudnia jej funkcjonowanie. Leczenie tych problemów może odbywać się bez wskazania lekarza rodzinnego – możemy być pierwszymi specjalistami, którzy Cię zdiagnozują, co znacząco skróci Twój proces przywracania równowagi w życiu codziennym. Na terapię poznawczą zapraszamy wszystkich, którzy odczuwają irracjonalne fobie, bądź doświadczają ataków paniki związanych z konkretnym doświadczeniem, bądź zupełnie bez bodźca. Nasz ośrodek leczenia zaburzeń lękowych to przede wszystkim miejsce, w którym znajdziesz zrozumienie!

Na czym polega leczenie stanów lękowych?

Silne fobie wywoływane przez bodźce zewnętrzne potrafią skutecznie blokować przed podejmowaniem ważnych działań w życiu. Doskonale to rozumiemy, dlatego terapia poznawcza zaburzeń lękowych jest jednym z podstawowych sposobów leczenia w naszym ośrodku. Wykwalifikowani psychoterapeuci dokładnie poznają pacjenta i docierają do źródła jego problemów, a następnie opracowują skuteczne metody radzenia sobie z nimi. W specjalnych przypadkach może to być farmakoterapia, jednak najważniejszym punktem wyjścia jest psychoterapia. Tu nauczysz się metod relaksacji, ale również panowania nad napadami paniki, aby przestały być one destrukcyjne dla całego organizmu.

Dlaczego warto skorzystać z terapii w ośrodku Manawa?

Jesteśmy zespołem doświadczonych psychoterapeutów, których zadaniem jest dokładne rozpoznanie problemu i rozwiązanie go. Wybierając leczenie stanów lękowych oraz innych zaburzeń w naszym ośrodku zyskujesz bardzo ważne narzędzia, które pomogą Ci pracować nad własnymi zachowaniami. Nie masz wpływu na to, czy bodźce stresowe nie pojawią się w Twoim życiu, możesz natomiast dzięki terapii poznawczej nauczyć się nad nimi panować. Sprzyja temu empatyczne podejście ekspertów oraz niekrępująca, spokojna atmosfera.

Poznaj swoje lęki i pozwól sobie pomóc!

Zdrowie psychiczne to podstawa tworzenia udanego życia rodzinnego, towarzyskiego, ale również zawodowego. Poznawcza terapia zaburzeń lękowych pomagająca poznać pochodzenie Twoich stanów umożliwia też ich skuteczne leczenie. Pamiętaj, że mogą się one pojawić w każdym momencie Twojego życia. Warto więc wiedzieć, że istnieją ośrodki takie jak Manawa, w których możesz uzyskać profesjonalne wsparcie!