Dlaczego warto korzystać z ośrodka uzależnień?

 

Wszelkie zaburzenia psychiczne mogą przybierać różną skalę. Niekiedy są tylko dyskomfortem psychicznym. W innym wypadku dokuczliwymi lub wręcz ciężkimi, nie do zniesienia, stanami psychiki. Wówczas to wpływają one na relacje z bliskimi, odbijają się na funkcjonowaniu w pracy, wywołują niechęć do pełnienia odpowiednich ról społecznych i wypełniania obowiązków. Odbierają radość.

Nie ze wszystkim można poradzić sobie korzystając jedynie z wizyt u psychologa. Takim rodzajem zaburzeń są uzależnienia i związane z nimi problemy emocjonalne, które wymagają intensywnej terapii stacjonarnej.

Znalezienie przyczyny

Przebywanie w ośrodku psychoterapii daje możliwość dotarcia do przyczyn uzależnienia i znalezienia rozwiązań. Bycie na co dzień z terapeutami, którzy koncentrują się na pomocy w odkrywaniu podłoża problemów oraz wspierają w określonych sposobach poradzenia sobie z nimi, staje się bezcenną pomocą w przywracaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Przy korzystaniu z ośrodka uzależnień istotne jest to, że kilkugodzinna praca z pacjentem dzień po dniu pozwala poradzić sobie z problemem.

Zmień swoje życie

Ośrodek uzależnień w terapii uzależnień pozwala na wyłączenie się od dotychczasowego trybu życia. Luksus odcięcia się od tych sytuacji, które spowodowały stres, uzależnienie, umożliwia podjęcie pracy na sobą.

Jest to czas, by zatrzymać się i zwrócić swoją uwagę na siebie, bez bodźców z zewnątrz, które doprowadziły do danej sytuacji.

W grupie terapeutycznej pacjent nie jest sam, nie jest osamotniony, może podzielić się własnymi problemami, a słuchając innych może inaczej spojrzeć na siebie.