Zdarzają się gorsze momenty w życiu to dlaczego ciągły stres, czy nieustające poczucie smutku?

Żyjąc na poziomie szarości, stresu, nieustających problemów odbierasz swojemu umysłowi energii do otwarcia się na dokonanie zmian. Żal, cierpienie, smutek nie trwa wiecznie.

Życie nie jest zaprojektowane jako pasmo samych cudownych sytuacji, są momenty gdy tracisz wszystko, takie jest życie. Ty nie musisz być gladiatorem życiowym, który wszystko perfekcyjnie dokona i pokona wszystkie przeciwności. Wytykanie sobie błędów i szukanie wad powoduje ciągłe niezadowolenie,frustrację, stres. Kolekcjonujesz swoje problemy, porażki, pamiętasz to co było złe.

Taki bagaż zasłania Tobie wgląd jaki jesteś, co umiesz, czego pragniesz. Jesteś smutny, masz prawo korzystać z tej emocji, masz takie samo prawo do korzystania z uśmiechu i radości. Dlaczego z tego nie korzystać!?!

Bądź ze sobą,  ze swoim sposobem na życie  i swoimi marzeniami, planami, umiejętnościami. Realizuj swoje pragnienia na miarę własnych możliwości, tak by zachować równowagę i widzieć ograniczenia życiowe, nie jak wadę lecz zaletę bo „ nie musisz wygrać meczu – ciesz się grą”.

Leczenie depresji